АРОМАТЕРАПІЯ ПРИ ВАГІТНОСТІ
Ароматерапія — приємний спосіб лікування запахами. Правильно підібрані аромати покращують самопочуття, здатні зняти втому, нормалізувати сон і пам'ять. Майбутнім мамам аромати не протипоказані, але вибирати їх слід більш ретельно. Ароматерапія під час вагітності не тільки зміцнює здоров'я і імунітет мами, але і благотворно впливає на майбутню дитину.
Вагітним жінкам можна пробувати будь-які відомі способи застосування ефірних олій: компреси, ванни для ніг, втирання при масажі. Обережність і уважність слід дотримуватися у виборі масел. Деякі з них не рекомендується використовувати при вагітності, і з особливою обережністю годуючим мамам.
Виділимо масла, застосування яких вагітним слід виключити. Їх безліч: масло гвоздики, жасмину, материнки, базиліка, ялівцю, м'яти, полину, лаванди. Ще вагітним краще не зловживати ароматами меліси і шавлії.
ДО ЧИСЛА ЕФІРНИХ МАСЕЛ І АРОМАТІВ, ЯКІ МОЖНА РЕКОМЕНДУВАТИ ПРИ ВАГІТНОСТІ, ВІДНОСЯТЬСЯ:
Бергамот
Бергамот приймають при грипі та застуді. В комплексній терапії це відмінне противірусну, жарознижувальну, знеболювальну і загальнозміцнюючий засіб.
Апельсин
Насичений аромат масла апельсина позбавляє від внутрішнього дискомфорту і депресивних проявів: страхи, байдужість, нервозність. Унікальні властивості олії апельсина використовують для поліпшення зору, зняття запалення і кровоточивість ясен.
Лимон
Лимон має чудові тонізуючі властивості. Нормалізує кров'яний тиск та активізуючи водно-сольовий обмін, лимон благотворно діє на розумову діяльність людини. Цей корисний фрукт широко застосовується в косметології. Лікувальні можливості лимона використовуються для зняття застійних явищ, лікування целюліту, ламкості нігтів і волосся. Підбадьорливий аромат цитруса спонукає до активної діяльності і творчості.
Сандал
Масло сандалового дерева — ідеальний аромат від депресій і стресів. Він рятує від нервозності і допомагає зберігати душевний спокій. Масло сандалу використовують при безсонні, надмірної дратівливості. Благотворний вплив відображається не тільки на нервовою, але і імунній системі людини.
Чайне дерево
Масло чайного дерева відноситься до сильних антисептиків. Завдяки своїм протизапальним та бактерицидним властивостям його активно застосовують при грипі, ангіні, кашлі і нежиті. Доведено лікувальну дію при бактеріальних і грибкових ураженнях. При лікуванні ефективні як інгаляції, так і масаж з використанням олії.
Під час вагітності важливо не лише користуватися дозволеними ефірними маслами, але і знати дозування. Щоб уникнути побічних явищ звертайте увагу на термін придатності, користуйтеся тільки якісними продуктами, зберігайте масла в темному місці. При грамотному використанні і дотримання лікарських рекомендацій ароматерапія шкоди не принесе. Дивовижні властивості ароматних масел творять чудеса, але не варто забувати про власну безпеку та можливі ризики для здоров'я майбутньої дитини. Самодіяльність у цьому питанні недоречна, консультації з лікарем обов'язкові.