Дитячий сон або як заколисати малюка
Іноді проста дія – укласти спати свого малюка – стає місією для цього суперагента.
Причин порушення дитячого сну може бути багато: фізичний дискомфорт (наприклад, коли болить животик або ріжуться зубки), переломні моменти розвитку (коли малюк ось-ось піде чи заговорить). Бувають і більш серйозні випадки дитячої безсоння, наприклад ВЧТ – внутрішньочерепний тиск.
Часто ми не можемо зрозуміти, чому наш малюк плаче і що його турбує. Можливо, він голодний, замерз або просто хоче спілкування і тілесного контакту з мамою. Так чи інакше, але дотримуючись батьківського інстинкту і природного бажання спати, ми намагаємося заспокоїти малюка і заколисати. Однак далеко не завжди це дається легко.
Як краще впоратися з таким завданням?
1. Не дивіться в очі. Це чарівне відчуття, коли дивишся в прекрасні очі своєї дитини... Але якщо ви намагаєтеся укласти його спати, краще проявити розумну обережність. Тривалий зоровий контакт чинить стимулюючий вплив на вашого малюка, тобто заважає йому заснути.
2. Міняйте положення. Батьки, як правило, заколисують заплакану дитину обличчям вгору. Але такий спосіб може і не допомогти. Замість цього, тримайте дитину обличчям вниз, рукою підтримуючи його під животом, а його голову покладіть на ваше передпліччя. Тиск на живіт дитини може допомогти йому позбавитися від дискомфортних газів.
3.Не перестарайтеся з декором. Батькам, особливо недосвідченим, іноді буває важко стриматися, здійснюючи покупки для свого золотце. Якщо у вашої рідні та ж проблема, дитяче ліжечко ризикує перетворитися в цілу гору іграшок, прикрас, м'яких тварин, ковдр, подушок... ну, ви зрозуміли. Хоча деякі з цих речей можуть бути корисними, часто вони також відволікають дитину, заважаючи комфортному сну. Залиште тільки основні речі в ліжечку і, якщо хочете, щоб все налагодилося.
4. Ловіть правильний момент. Чим пізніше ви укладете дитини, тим швидше він засне, вірно? А ось і ні! На жаль, переутомившийся дитина, як правило, засинає з працею. Ось чому так важливо дотримуватися режиму і щодня лягати спати в один і той же час. Не турбуйтеся, що дитина прокинеться рано, якщо ви укладіть його раніше – раннє засинання може приводити до поліпшення нічного сну і, отже, більш пізнього пробудження.
5. Сповивати малюка. Вам може здатися, що сповивання нагадує вбрання в гамівну сорочку. Але для плаче, неспокійної дитини це схоже на повернення в утробу матері. Наскільки щільно можна сповивати дитину? Досить щільно, так, щоб він не міг вільно ворушити руками і ногами.
6. Вмикайте «білий шум». Невеликий «білий шум» (рівний шум, без перепадів частоти і гучності) може допомогти вашій дитині відчути, що він повернувся в утробу матері. Там було багато свистячого і фонового шуму. Для того щоб відтворити ці заспокійливі звуки, увімкніть вентилятор, поставте колиску поряд з посудомийній машиною або налаштуйте радіо на перешкоди. Також можна включити дитині звуки природи, наприклад, шум дощу, дзюрчання струмочка або морський прибій. Зараз є багато безкоштовних додатків для мобільних пристроїв з «білим шумом» для малюків, вони включають звуки природи та інші фонові шуми (наприклад, додаток «Баю-Бай»). Вам потрібний постійний неголосний звук.
7.Зробіть масаж. Заспокійлива сила вашого власного дотику може творити чудеса, наприклад, заспокоїти малюка або зняти коліки. Багато дітей люблять тілесний контакт. Дослідження показують, що діти, яким роблять масаж, менше плачуть і краще сплять. Просто роздягніть дитини і використовувати повільні, тверді, але акуратні удари по його ногах, руках, спині, грудях і особі.
Дитині, у якого газики, помасажуйте живіт за годинниковою стрілкою або виконайте його ніжками вправа «велосипед», щоб зняти тиск.
8. Спокійне купання. Плескання в воді може бути веселим заняттям, але якщо ви купаете дитини перед сном, вам, напевно, хочеться домогтися заспокійливого ефекту. Бризки, спів, різні іграшки і гучні голоси розбурхують дитини, і тоді він не в змозі заснути відразу після ванни. Краще спробуйте зменшити світло, знизити гучність голосу, використовувати теплу воду і робити все можливе, щоб допомогти дитині розслабитися перед сном.
Постоянные ночные дежурства у кровати ребенка – это тяжкое испытание для мамы. Это нормально, если вы чувствуете себя измождённой, подавленной и вам совсем не хочется ничего делать. Если все идет не так, возьмите передышку. Передайте ребенка на время супругу, маме или другому родственнику. Если нет такой возможности, помните, что это нормально, если ребенок некоторое время плачет в кроватке, пока вы занимаетесь собой.
Намагайтеся по можливості лягати спати в один час з дитиною. Іноді варто подрімати разом з малюком днем. Не варто «воювати» з малюком, намагаючись змусити його заснути. Важливо створити заспокійливу атмосферу, адже від позитивного настрою батьків багато в чому залежить успіх заходу!