Як правильно вибрати коляску для дитини? Поради та рекомендації досвідчених мам
Поява дитини — довгоочікувана подія для всієї родини. Не дивно, що багато починають готуватися до нього заздалегідь. Мами намагаються врахувати всі нюанси, щоб забезпечити дитині максимальний комфорт із перших днів життя, тому важливе значення набуває вибір коляски. У цій статті ми зібрали поради та рекомендації досвідчених мам про те, як вибрати найкращу коляску для дитини.
Коляски для дітей бувають різні. Вони відрізняються не тільки за матеріалами, забарвленням, але і за призначенням. Одні коляски можна використовувати лише до певного віку дитини, інші — легко трансформуються у міру необхідності. Сьогодні виробники пропонують величезний вибір коляски для подорожей, коляски-тандеми (наприклад, для двох дітей), коляски з трьома колесами, коляски з сидінням у напрямку ходу руху і проти нього і багато інших.
Загальні рекомендації по вибору коляски
Яку б коляску ви не вибрали, зверніть увагу на наступні моменти:
Модель . Чи Часто ви подорожуєте, скільки у вас дітей, в який час року більшою мірою буде використовуватися коляска? Тобто вибір моделі коляски буде залежати від вашого способу життя і сімейної ситуації. Якщо у вас діти-погодки, то має сенс вибирати тандем. Якщо ви часто подорожуєте, то коляска повинна бути маневрової і легко складатися. Як правило, батьки міняють три коляски, поки дитина не виросте, тому багато хто віддає перевагу багатофункціональним моделям.
Люлька або сидіння . Повинні мати жорстку спинку і тверде дно, щоб не пошкодити хребет.
Розміри . Розмір коляски визначається по ширині коліс. Не полінуйтеся виміряти ширину ліфта, дверного отвору. Подумайте, чи поміститься коляска в передпокій. Навіть якщо коляску можна складати, кожен день по кілька разів робити це втомлює і проблематично. Якщо у вас є машина, зіставте місткість вашого багажника і розмір виробу в складеному вигляді.
Колеса . Від їх розміру залежить функціональність і маневреність коляски. Якщо колеса маленькі, то коляска легка, легко керована. Однак вона не підходить для зимових прогулянок, сльоти, нерівних доріг. Для негоди і «розбитих» доріг краще вибирати великі гумові колеса. Відмінну прохідність по снігу дають також великі пластикові колеса. Є коляски і з плаваючими колесами — вони повертаються на 180 градусів. Ними дуже зручно управляти, головне, щоб у такий коляски була функція фіксатора коліс.
Рама або шасі . Це пристрій, до якого, власне, кріпляться колеса. Матеріал шасі забезпечує стійкість і надійність конструкції в будь-якому положенні, при цьому він не повинен обтяжувати коляску. Тобто він повинен бути міцним і легким. Найчастіше для цих цілей використовують алюміній або ударостійкий пластик.
Амортизатори . Саме від них залежить, наскільки буде плавно їхати коляска, а значить — і наскільки комфортно дитині буде в ній перебувати. Від амортизаторів також залежить стійкість. У сучасних варіантах найчастіше використовують пластикові шарніри або пружини, рідше — ремінні, оскільки вони швидко зношуються.
Функція гальмування . Гальма-трубка може блокувати відразу два колеса, часто мами віддають перевагу саме йому, оскільки його легко натискати. Інший варіант — гальмо-педаль для блокування кожного колеса. Вибір залежить виключно від ваших уподобань. Крім того, останнім часом все частіше зустрічаються моделі з верхнім ручним гальмом: це зручно для мам, які не припиняють вести активний спосіб життя з народженням малюка, поєднуючи прогулянки з пробіжками або катанням на роликах.
Ручка . Є ручки, знижують навантаження на кисть. Також ви можете вибрати серед фіксованих ручок і перекидних. Перекидна дозволяє змінювати напрямок руху коляски: малюк може їхати як обличчям до мами, так і спиною до неї. Нарешті, важливий момент — можливість регулювання висоти ручки. Це може бути особливо актуально, якщо в родині родичів велика різниця в зрості.
Додаткові аксесуари . Це дощовик, капюшон, москітна сітка, підніжка, сумка, кошик для покупок, муфта для мами, ігровий піднос і інші деталі. Вони можуть продаватися окремо, а можуть йти в комплекті. Вирішіть, що вам потрібно. Також для безпеки бажано, щоб на візку були світловідбиваючі елементи.
Тепер давайте більш детально розглянемо, як вибирати різні моделі колясок.
Як вибрати коляску-люльку?
Класична коляска або коляска-люлька — це перший транспортний засіб для вашого малюка. Вона призначена для дітей з моменту народження до приблизно 6-8 місяців, коли дитина вже починає сидіти. Люлькою такі коляски називаються не випадково: у них малюк частіше за все спить.
Коляску-люльку потрібно вибирати особливо ретельно. Пам'ятайте, що дитина буде проводити в ній багато часу, тому вона повинна бути максимально комфортною та безпечною:
- В колясці повинна бути зручна, простора і глибока люлька, щоб закутаний малюк міг туди легко поміститися і взимку.
- Дно люльки має бути твердим і рівним! Це дуже важливо для хребта малюка.
- Матеріали, якими обтягують люльку, повинні бути дихаючими. Матеріали внутрішньої обробки — натуральними, гіпоалергенними, оскільки з ними дитина безпосередньо стикається. Внутрішній чохол обов'язково повинен легко зніматися для прання. А ось головна вимога до зовнішніх матеріалах — легкість чищення і захист від вітру і вологи.
- Подбайте і про себе. Щоб бути мобільною з маленькою дитиною, недостатньо маневреність коляски. Бажано, щоб вона мала ще й зручні аксесуари. Наприклад, сумку для мами, адже саме в ній ви будете носити соски, пляшечки, серветки, іграшки, а також свої особисті речі. В ідеалі в такій сумці повинно бути багато кишень. Перевірте при купівлі, чи зручно вам її відкривати — швидше за все, часто доведеться використовувати її лише однією рукою (коли тримаєте малюка іншої). Якщо малюк народився восени або взимку, подбайте також про муфті — вона кріпиться до ручки і надійно захищає ваші руки від холоду.
- Капюшон в ідеалі повинен мати кілька позицій, а не тільки «закриті» і «відкриті». Він може бути виконаний з синтетичних матеріалів, за таким капюшоном простіше доглядати. А ось шторки на капюшоні можуть перешкоджати потоку повітря.
- Фартух коляски повинен добре відштовхувати воду і зігрівати.
- Колір коляски залежить від вашого смаку. Врахуйте, що яскраві кольори сильніше вигорають. Що стосується внутрішньої частини люльки, то краще вибирати нейтральні кольори, заспокійливі малюка і приємний малюнок, який йому сподобається.
Середня ціна на хороші коляски-люльки починається від 20 тисяч рублів.
Як правильно вибрати прогулянкову коляску і коляску-тростину?
У прогулянкову коляску дитина «переїжджає», коли починає сидіти. Використовується вона, як правило, до 3 років. Такі коляски також бувають різні, але в цілому відрізняються за вагою: важкі (8-12 кг), полегшені (6-9 кг) і надлегкі коляски-тростини (3,5–6 кг).
Вага багато в чому залежить від матеріалу, з якого виконана конструкція: чим більше пластику і алюмінію, тим легше коляска.
Порада:
Звичайно, легкі коляски зручніше в транспортуванні і більш маневрені. Однак пам'ятайте про головне вимога: вони повинні бути стійкі! Коляска не повинна перекидатися, навіть якщо мама повісить на ручку сумку. Від цього залежить безпека вашої дитини!
В цілому на прогулянкові коляски поширюються всі вимоги, про яких ми писали вище, але тут є й свої нюанси:
- У прогулянкових колясок повинна бути регульована підставка для ніжок. Добре, якщо її легко протирати від бруду.
- Сидіння повинно мати тверду спинку і декілька положень: для сну, напівлежачи і сидячи (особливо це актуально для дітей до року).
- Крім каптура, в прогулянкових візках також має бути передбачена тепла накидка на ніжки малюка.
- Для безпеки в таких колясках присутні ремені (хороший варіант — п'ятиточкові, оскільки вони добре утримують дитину і при цьому не обмежують його рухливість), пахова лямка і поручень безпеки. Це — гарантія того, що дитина не вислизне з коляски. Для зручності краще вибирати коляску з бампером, до нього можна прикріпити іграшки, так і малюк може спиратися на нього. Діти часто не дозволяють пристебнути себе ременями, що, безсумнівно, погано з точки зору безпеки, і в цьому випадку бампер з роздільником дає можливість гуляти з непристебнутим дитиною.
- Невелика деталь — сітчасте або прозоре віконце на задній частині капюшона, щоб мама могла спостерігати за малюком, не обходячи коляску.
Коляска-тростина — полегшений варіант звичайної прогулянкової коляски. Вона неймовірно легко складається (часом досить натискання однієї кнопки), зменшується до розмірів звичайної тростини. Таку коляску зручно взяти і в магазин, і в поліклініку, і громадський транспорт, і в поїздку. Її добре використовувати в теплу пору року. Але «тростина» має і ряд недоліків:
- Вона не дуже стійка. Тому малюка без нагляду в ній краще не залишати.
- Сидіння — легкий гамак, який не дуже корисний для спини малюка.
- Підніжка не регулюється (якщо вона взагалі є), ні положення «лежачи».
- Капюшон невеликий, не захищає від негоди.
- Колеса маленькі, по поганих дорогах або по снігу везти таку коляску важко.
Висновок — її краще використовувати в якості додаткової коляски.
Вибираємо комбіновану модель. Типи модульних колясок
Коляска модульного типу — відмінний варіант для практичних батьків. По-перше, вам не доведеться купувати декілька візків, вона замінить і люльку, і прогулянкову. По-друге, така коляска економить місце в будинку (зберігати одну коляску, простіше, ніж 2-3).
Як правило, модульні коляски складаються з даних елементів:
- модульна система «2 в 1»: шасі, люлька, прогулянковий блок;
- модульна система «3 в 1»: шасі, люлька, прогулянковий блок, автокрісло.
Тобто, в залежності від віку дитини і ваших цілей, ви можете поставити на каркас або люльку або автокрісло, або прогулянковий блок. Таким чином, коляска може стати і зимової люлькою, де дитині буде тепло і затишно, і прогулянковим варіантом, і автокріслом, яке легко переміщати і можна носити з собою.
При виборі комбінованої моделі, крім загальних вимог, врахуйте наступне:
- Важливо, щоб дитина був надійно закріплений в колясці за допомогою трьох - або п'ятиточкових ременів і знімного поручня для прогулянки.
- Модулі повинні легко змінюватися, але при цьому бути стійкими і мати надійні кріплення і фіксатори.
- Підніжка має регулюватися, щоб стопи малюка стояли на горизонтальній поверхні.
- Автокрісло має бути у формі люльки, щоб малюк міг у ньому лежати. Як правило, батьки віддають перевагу автокрісел, які належать до групи 0+. Вони не є люльками як такими, але дозволяють немовляті зайняти анатомічно правильне положення. Справедливості заради варто відзначити, що автокрісла від виробників колясок, найчастіше, маючи низькі характеристики безпеки, для частих переміщень в машині не рекомендуються.
- Будь-які аксесуари повинні легко відстібається однією рукою.
- Між капюшонами, накидками та іншими аксесуарами не повинно бути щілин.
Вартість таких колясок починається від 14 тисяч рублів.
Секрети вибору коляски-трансформера
Коляска-трансформер схожа по своїй багатофункціональності на модульні коляски. Різниця в тому, що в трансформері люлька для новонародженого вкладається в основний колясочний (прогулянковий) модуль, а не встановлюється на його місце. Таким чином, в сучасному варіанті коляска-трансформер — це прогулянкова коляска з додатковою люлькою. Справедливості заради варто сказати, що люлька в таких моделях слабо утеплена і для суворих російських зим не підійде. Крім того, вона часто погано тримає форму і не забезпечує анатомічно правильного положення, що для дитини дуже важливо.
До достоїнств трансформерів можна віднести можливість регулювання положення спинки (актуально для прогулянкового варіанту) і компактність. А основний мінус таких колясок в тому, що вони досить важкі — від 10 кг. Для прогулянкових це не найзручніший варіант, так і в цілому велику вагу створює ряд труднощів для мами.
При виборі коляски-трансформера дуже важливо звернути увагу на якість збірки, матеріали виконання і особливості конструкції. Перевірте, чи легко змінювати положення ручки і складати-розкладати коляску. Спробуйте самі це зробити в магазині за допомогою консультанта. Оцініть розміри виробу в складеному і «повному» вигляді. Зверніть увагу і на люльку-вкладиш: яка ступінь її утеплення, жорсткість каркаса, розміри. Якщо люлька дуже маленька, підростаючому дитині в ній може бути тісно, і вам доведеться незабаром купувати нову.
Вибираємо модель для двійні або погодок
Такі коляски мають ті ж особливості і варіанти, що і одиночні. Відрізняються вони тільки розташуванням колисок: поряд (паралельно) або один за одним. Паралельне розміщення дозволяє малюкам знаходитися на одній відстані від мами. Однак деякі мами відзначають, що, підростаючи, діти заважають один одному засипати. Цю проблему може вирішити варіант «тандем».
Рада
Якщо ви придбали «тандем», врахуйте, що дитині, яка знаходиться ззаду, практично нічого не видно, а сидіння попереду складно розкласти повністю в горизонтальне положення. З-за цього діти можуть засипати в різний час, що не дуже зручно батькам. Як варіант — вибрати коляску, де заднє сидіння вище переднього.
Які особливості вибору подвійний коляски є ще?
- Вибирайте коляску з двома окремими люльками або прогулянковими модулями. Це дозволить вам обробляти кожен блок, враховуючи потреби обох дітей.
- Якщо діти різного віку, має сенс придбати коляску з підніжкою або купити такий «причіп» окремо. Він підходить дітям до 25 кг.
Сучасні виробники пропонують коляски на будь-який смак: різноманітних кольорів і для різних потреб. Розкид цін дуже великий, і орієнтуватися слід на передбачуваний термін служби коляски. Багато мам воліють вибрати дорожчу коляску «2 в 1» або «3 в 1», щоб користуватися нею кілька років.