Як привчити дитину до горщика
Не варто страждати, якщо сусідський малюк вже обходиться без памперсів, а ваш поки немає.
Невдалі спроби посадити дитину на горщик — джерело стресу для багатьох батьків (особливо матерів). Ваш милий малюк, зазвичай такий розумний і слухняний, раптом перетворюється в некерованого впертого. Він лютує, кидає переносний туалет об підлогу, надягає його на голову...
Але є і хороша новина: рано чи пізно сядуть усі! Головне — поменше нервувати і не зациклюватися на проколах. А в ідеалі ставитеся до процесу як до непростої, але захоплюючій грі.
Не зациклюйтеся на віці
Однозначної відповіді на питання, в якому віці дитина повинна сама проситися на горщик, немає і бути не може. Кожен розвивається за індивідуальним графіком. Як правило, малюк психологічно і фізично дозріває для знайомства з горщиком в періодThe Role of the Parents in Toilet Training з півтора до трьох років. Немає сенсу відучувати від памперса раніше: до року діти не в змозі самі контролювати сечовипускання і дефекацію.
Багато педіатри сходяться на думці, що перші спроби варто зробити в два роки. Нічого не виходить? Не мучте ні себе, ні дитя, а просто відкладіть це питання на пару місяців. У середньому стійкі туалетні рефлекси виробляються до трьох років. Хоча якщо це станеться пізніше — нічого страшного.
Придивіться, чи готовий малюк до горщика
Успіх більшою мірою залежить не від віку, а від фізичної та психологічної готовності. Є певні підказкиPotty training readiness checklist, що дитина вже в змозі освоїти туалетну науку.
- Дефекації відбуваються приблизно в один і той же час.
- Памперс залишається сухим більше двох годин. Це ознака того, що м'язи сечового міхура досить зміцніли для утримання рідини.
- Дитині явно неприємно носити брудний і мокрий підгузник.
- Йому зрозуміло значення слів «попісяв» і «покакав».
- Він знає, як називаються частини тіла і предмети одягу.
- Він прагне сам роздягатися і одягатися (в ідеалі вміє знімати і вдягати труси).
- Маля може сидіти в одній позі до п'яти хвилин.
- Він жваво цікавиться тим, чим займаються дорослі в туалеті.
-
Підберіть правильний горщик
- Зручний і безпечний горщик заощадить вам багато часу і нервів. При виборі враховуйте такі фактори.
-
1. Матеріал
Залізні горщики з гримлячими кришками, на щастя, залишилися у минулому. На зміну холодному металу прийшов більш приємний для ніжних сідниць пластик.
Як правило, дитячі туалети роблять з полістиролу або поліпропілену. Обидва варіанти вважаються екологічно чистими і безпечними, вони легко миються і не вбирають запахи. Але краще вибрати поліпропілен: йому не страшні перепади температур. А значить, такий горщик можна мити навіть окропом для дезінфекції.
-
2. Модель
Класичний круглий горщик - Дешевий і зручний варіант. На такий горщик просто сісти: це особливо важливо, коли малюк поспішає. Але є нюанс: круглий отвір більше підходить для дівчаток. На класичному сидінні дитина мимоволі зводить ніжки. Тому хлопчику буде складно справити нужду і нічого не забризкати.
- Анатомічний горщик-сідло
-
А ось це то, що потрібно для юного джентльмена. Осідлавши туалет c анатомічним вигином і виступом спереду, хлопчик приймає оптимальну позу для сечовипускання: його ніжки розведені, струмінь спрямована вниз. Правда, і влаштуватися на такому горщику складніше, особливо зі спущеними штанами. Тому на перших порах дитині не обійтися без вашої допомоги.
Горщик-стільчик -
Модель схожа на звичайний дитячий стільчик зі знімним лотком. Якщо вам сподобався цей варіант, зверніть увагу на наступні моменти:
- Висота. Малюк обов'язково упирається ногами в підлогу, а не базікає ними в повітрі.
- Відсутність щілин. Між каркасом і знімний лоток не повинно бути пробілів, інакше дитина може боляче прищемити сідниці.
- Стійкість. Уберегти вертлявое дитя від падіння допоможуть широкі ніжки з антиковзаючим покриттям.
- Горщик-іграшка
- Дітлахи зазвичай в захваті від конструкцій у формі равлика, машинки або міньйона. Але найчастіше дитина відноситься до жабі або ведмедику з діркою як до іграшки, а не як до туалету. Він подовгу засиджується на такому горщику. А це загрожує порушеннями кровообігу в тазових органах і запорами.
- Музичний горщик
- Видає звуки, коли дитина успішно спорожнив сечовий міхур або кишечник. Це зручно для батьків: не потрібно бігати і перевіряти, чи впорався малюк із завданням. Але зовсім маленьких дітей.
3. Розмір
Іноді на етикетці вказаний вік, на який розрахований горщик. Але щоб не промахнутися, візьміть дитину з собою і перевірте, чи підходить йому висота і не занадто велика або мала дірка для його сідниць.
-
4. Корисні елементи
- Кришка — зручне рішення в ситуаціях, коли немає можливості відразу винести горщик (в подорожі або якщо малюк сам ходить в туалет вночі).
- Горщик з ручкою зручніше виносити.
- Спідничка (силіконова або прогумована підніжка біля основи) забезпечує надійне зчеплення з підлогою. Вміст такого горщика не розплескати, якщо дитина різко встане.
-
Не сподівайтеся на миттєвий результат
На те, щоб дитя подружилось з горщиком, може знадобитися від тижня до декількох місяців. Але справа піде набагато швидше, якщо на момент старту навчання малюк спокійний і здоровий, у нього не лізуть зуби і не болить живіт. У будь-якому випадку ніколи не лайте ні себе, ні дитину, якщо, безрезультатно посидівши на горщику, він через пару хвилин замочив труси.
Поясніть в доступній формі, для чого потрібен горщик
Перш ніж запускати процес навчання, ненав'язливо познайомте малюка з горщиком. Розкажіть про нього як про новому другові, який принесе користь сідницях. Поясніть, що якщо випорожнюватися в труси, то вони засмучуються і сверблять. А з горщиком будуть сухими, чистими і задоволеними.
-
Покажіть приклад
-
Для початку висаджуйте на горщик ведмедиків, зайчиків і ляльок. Ще краще, якщо хтось із більш досвідчених дітей подасть новачкові приклад: за компанію освоїти цю науку простіше.
Знайдіть підходяще місце для горщика
-
Поставте переносний туалет там, де дитині буде зручно до нього дістатися. Краще всього — в кутку дитячої, де немає протягів. Важливо, щоб сидіння залишалося теплим і не обдавало шкіру холодом. Коли малюк підросте, горщик можна виселити у вбиральню.
Починайте поступово
Для початку нехай малюк влаштується на горщику в одязі. Коли звикне, висаджуйте його без трусиків на дві-три хвилини. Перші рази тримайте дитину за руку. Поступово доведіть час на горщику до 10 хвилин. Цього достатньо, щоб впоратися з усіма проблемами, великими і маленькими.
Підберіть зручний одяг
-
Оптимально починати спілкування з горщиком влітку, коли на малюка мінімум одягу, а при невдачі вона швидко висохне після прання. У будь-якому випадку, постарайтеся, щоб у період навчання на дитині були речі, які легко зняти і натягнути назад — без зайвих гудзиків і змійок. А якщо дозволяє температура в кімнаті, нехай зробить перші кроки до горщика голяка.
Розраховуйте час
Поки малюк ще не зовсім розуміє, що пора сходити в туалет, самі пропонуйте йому посидіти на горщику в критичні моменти — до і після сну, перед прогулянкою і після неї, а також після прийому їжі. І ні в якому разі не намагайтеся стимулювати сечовипускання звуками води, що ллється: так ви зробите дитині ведмежу послугу і сформуєте в ньому неправильні рефлекси.
Використовуйте менше підгузників
-
При переході до горщика скоротіть кількість памперсів. Залишайте їх тільки для сну та прогулянки. Якщо справа відбувається влітку, то і можна виходити на вулицю без підгузника.
Заведіть туалетну іграшку або книжку
-
З нею маляті буде не так нудно проводити час на горщику. При цьому дуже важливо, щоб сам туалетний стілець не сприймався як іграшка. Горщик — справа серйозна! З ним не бавляться, на ньому виконують важливі завдання.
Привчайте до супутніх процедур
-
Коли дитя трохи освоїться, переходите до подальших навичкам самообслуговування: винести горщик в туалет, вилити його вміст, сполоснути, помити руки, поставити на місце і накрити кришкою.
Хваліть дитину за кожний успішний похід
Захоплена похвала закріпить результат. В даному випадку чим більше захоплення, тим краще. Тоді дитині захочеться повторити ситуацію тріумфу.
Тримайте горщик в чистоті
Він повинен бути не тільки зручним, а й безпечним. Щоб в ньому не скупчувалися хвороботворні мікроби, робіть наступне:
- як можна швидше вилийте вміст горщика;
- обполосніть теплою водою і витріть насухо чистою ганчіркою;
- при необхідності очистіть окремим йоржиком, але ні в якому разі не тим, яким користуєтеся в дорослому туалеті;
- раз в день мийте горщик з милом або миючим засобом для дитячого посуду.