Психосоматичне вплив мами на здоров'я дитини
Дитина не відділимо від мами в психоемоційному контексті часом аж до його повноліття. Їх зв'язок постійна і дуже міцна. Саме тому все, що у мами на душі — у дитини на тілі.
Що це означає?
Дитячий організм більш вразливий до емоційної т. з., чим дорослий. Він ще не навчився створювати так звану броню і існувати відокремлено.
У нього немає такого широкого розуміння, як реагувати на ситуацію, як у дорослої людини.
Дитина постійно дивиться, як мама реагує на те, що відбувається навколо: засуджує чи схвалює, ображається, боїться, розуміє чи ні. Залежно від цього, він намагається себе "скорегувати".
Наприклад, якщо мама відчуває постійне відчуття страху — дитина буде знервованим або гіперактивним.
Перебуваючи практично весь час у надмірно рухомому стані, він намагається відволіктися від того почуття, яке відчуває мама, навіть якщо та вміло приховує це від оточуючих.
Як я часто жартую: мама з'єднана з дитиною по блютус, всі її явні і не явні думки і переживання, які не перероблені — безпосередньо надходять дитині.
Що може допомогти мінімізувати цей вплив?
- Намагайтеся не шукати проблем там, де їх немає, інакше ви ризикуєте їх обов'язково знайти.
- Не женіться за статусом ідеальної мами. Ви саме така, яка потрібна вашому малюкові.
- Просто пам'ятайте, що ваше головне завдання — любити і приймати його.
- Не забувайте про себе, не збираєте мовчазні образи на найближче оточення.
Дуже часто у своїй практиці я бачу, як пов'язані остеопатіческій діагнози у мами і у дитини. Підживлювати цей зв'язок може вживання слова "ми" щодо стану здоров'я малюка. Наприклад, "ми не говоримо", "у нас алергія" і т. д.
Таким формулюванням мама тільки посилює негативний стан дитини.
Про вживання "ми" в контексті стану здоров'я дитини потрібно забути.
Чітко розділяйте себе і дитину, не переносьте свої "болячки" на нього.
Дуже часто зустрічається така ситуація в сім'ях з нібито спадковими захворюваннями, сім'я гордо несе з покоління в покоління статус "сімейної хвороби", яка зовсім не обов'язково повинна бути і у вашої дитини.
Намагайтеся аналізувати свою поведінку і його вплив на дитину.
Частіше ставте собі запитання: навіщо мені це потрібно? І чесно відповідайте на нього.
Наприклад: навіщо моя дитина захворіла 3 разів ГРВІ за місяць?
Варіант відповіді:
- я сама втомилася,
- не хочу йти на роботу,
- хочу, щоб мене пошкодували родичі,
- щоб чоловік раніше приходив з роботи.
Відповівши на це питання, ви зможете знайти свою внутрішню гармонію, і, впливаючи на ваші справжні потреби і бажання, в підсумку це обов'язково позитивно позначиться на здоров'я ваших дітей.
Саме ці події і дії необхідно коригувати у своєму житті, попросити вихідний на роботі або змінити роботу на ту, що приносить моральне задоволення, з'їздити за місто і побути на природі, попросити про допомогу чоловіка або близьких родичів, якщо відчуваєте, що не справляєтеся. Часом навіть 1 годину, проведений саме так, як вам хочеться, може відновити рівновагу вашого емоційного стану і припинити запуск деструктивних думок