Купання з перших днів життя малюка
Водні ввідні:
1. Купання можна починати вже з моменту, коли поджил пупок. Причому мити малюка можна відразу під струменем води з-під крана. Укладіть малюка на свою руку животиком вниз і потроху лийте воду на спину, прикривши пупок долонею, щоб не потрапила вода. Щоб зрозуміти, комфортна вода для дитини, спочатку опустіть під струмінь води ніжки. Якщо дитина спочатку здригнувся, а потім затих, то можна такий водою обливати тіло.
2. Як тільки повністю зажила пупкова ранка, можна починати купати відразу у великій ванні водою з-під крана. Кип'ятити воду потрібно, якщо у малюка є якісь проблеми з шкірою. Ванну перед купанням дитини слід помити харчовою содою або милом та обдати окропом.
3. Температура води має бути 36°C і нижче. Яка температура води комфортна для малюка, покаже індивідуальна реакція. Якщо при спробі занурення у воду дитина починає турбуватися і плакати, температура води або занадто низька або занадто висока.
4. Купати малюка потрібно кожен день, і купання має тривати рівно стільки, скільки йому подобається.
5. При купанні досить користуватися дитячим милом.
Опис процесу:
Крок 1. Опустіть ніжки малюка у воду і спостерігайте за реакцією. Якщо по реакції ви бачите, що температура води комфортна, він не боїться, можна продовжувати опускати. Робити це потрібно поступово, зупиняючись і спостерігаючи за реакцією.
Крок 2. Зануривши тіло малюка повністю у воду, почекайте 1-2 хвилини, щоб дати освоїтися і вивчити ситуацію. При цьому дайте зрозуміти дитині, що все в порядку, ви поруч: погладжуйте його, підбадьорюйте голосом.
Крок 3. Як тільки дитина освоїться у ванній, починайте вводити руху. Бажано, щоб руху показав інструктор. Після кожного нового руху необхідно витримувати паузу, щоб малюк звик до цього руху і відчув себе в безпеці.
Є дітки, які важче адаптуються до води. Їм потрібні більш тривалі паузи, щоб звикнути. Занурте малюка частково у воду, потім починайте акуратно з долоні поливати водою. Потім лийте на голівку і на личко. Те, чого дитина боїться, спочатку прибирайте, але з плином часу дуже м'яко повертайте. До кожного наступного етапу підходьте дуже обережно.
Малюк швидше освоїться у воді, якщо буде купатися разом з мамою.
Крок 4. Щоб малюк був здоровим, купання потрібно закінчувати обливанням більш прохолодною водою, бажано кімнатної температури (20°C). Знову ж таки, дивіться за реакцією. Якщо малюк скрикнув, але після того як ви вкрили його і дали груди, заспокоївся, можна продовжувати обливати цією водою, з кожним разом знижуючи температуру.
Якщо дитині не подобається обливання водою кімнатної температури, почніть обливати більш теплою водою (але не вище 28°C). Або використовуйте метод холодного плями. Почніть лити прохолодну воду з крану у ванну, в якій тільки що купався малюк. Кілька разів пропустіть дитину через те місце, куди падає струмінь. При цьому важливо, щоб малюк підпірнув під прохолодну воду.
Крок 5. Вийміть малюка з води, витріть, загорніть в суху пелюшку або надіти сухий одяг. Зазвичай дітки після купання добре засинають. Але якщо ви бачите, що ваш малюк, навпаки, стає активніше, перенесіть холодне обливання на ранкові години, а ввечері обливайте теплою водою, але обов'язково більш прохолодною, ніж при купанні.